За статистичними даними МОЗ порушення опорно-рухового апарату посідають одне з перших місць серед патології дитячого віку. Домінуючим серед цих розладів є дитячий церебральний параліч (ДЦП). Враховуючи те, що проявами захворювань опорно-рухового апарату є порушення рухових функцій організму дитини, одним з основних методів комплексної реабілітації виступає ЛФК. Лікувальна фізична культура (ЛФК) – метод лікування, що полягає в застосуванні фізичних вправ і природних факторів до хворої дитини з лікувально-профілактичними цілями. В основі цього методу лежить використання основної біологічної функції організму – руху. Лікувальна фізкультура має загальнотонізуючий вплив на організм, добре впливає на стан серцево-судинної і дихальної систем, на психіку хворих, активізує обмін речовин, зміцнює кісткову і м’язову системи, посилює збудливі і гальмівні процеси. Разом з тим лікувальна фізкультура підвищує дію медикаментів та інших лікувальних засобів при комплексному лікуванні, сприяє відновленню фізіологічних функцій, уражених хворобливими процесами. З допомогою фізичних вправ можна посилити компенсаторно-пристосувальні функції організму. Фахівці Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю пропонують до вашої уваги один з видів ЛФК — «Лікування положенням», який допомагає виправленню анатомо-фізіологічних порушень в окремих органах, нормалізує патологічно змінені й компенсує втрачені функції, поліпшує якість рухів, виробляє і закріплює замінні навички.
Фахівці Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю продовжують цикл відео занять з ЛФК — «Лікування положенням», який допомагає виправленню анатомо-фізіологічних порушень в окремих органах, нормалізує патологічно змінені й компенсує втрачені функції, поліпшує якість рухів, виробляє і закріплює замінні навички. І сьогодні до вашої уваги друге відео циклу — «стояння»
Продовжуємо для вас курс відео занять з лікувальної фізкультури й сьогодні фахівці Київського міського центру реабілітації для дітей з інвалідністю пропонують активності, що дозволять весело та з користю проводити час на карантині. Фізична реабілітація при захворюваннях опорно-рухового апарату – один з основних засобів. Комплекси вправ для дітей спрямовані на те, щоб не допустити атрофії та ослаблення м’язів внаслідок їх невикористання та уникнути контрактур. Для досягнення максимально позитивних результатів в реабілітації, щоб зробити тіло гнучким та спритним, підпорядкувати його рухи свідомості, необхідно з раннього віку починати регулярні заняття лікувальною фізкультурою (ЛФК). Також корисними є різні пристосування, що дозволяють повною мірою опанувати фізичні навички: валики, м’ячі, ходунки, спеціальні тренажери. Вплив правильно поставленої лікувальної фізкультури на організм дитини переоцінити неможливо. Крім оздоровчого ефекту в цілому варто відзначити такі зміни: активізацію роботи м’язів і обмінних процесів, зміцнення тканин і органів, прискорення кровообігу, поліпшення мозкової діяльності. Однак належний ефект буде досягатися лише при дотриманні основних принципів ЛФК для дітей. По-перше, вправи треба виконувати регулярно, не допускаючи тривалих перерв. Другий принцип — поступове збільшення навантаження.
У дрібної моторики є важлива особливість — вона дуже тісно пов’язана із нервовою системою, зором, увагою, мовленням, пам’яттю та сприйняттям людини. Доведено, що розвиток навичок дрібної моторики безпосередньо впливає на розвиток мовлення дитини та зростання рівня інтелекту. Навички дрібної моторики починають формуватися з перших місяців з моменту народження дитини. Спочатку немовля просто розглядає власні руки, потім намагається доторкнутися та схопити окремі предмети. Пізніше набуває навичок правильного тримання ложки та олівця. Існує безліч способів, що допомагають розвивати дрібну моторику дитини. Їхнє використання передусім визначається віком дитини, її індивідуальними особливостями розвитку, а також матеріально-технічними можливостями батьків та педагогів. Фахівці Київського міського центру реабілітації пропонують простий та доступний спосіб занять для дитини, що сприятиме розвитку дрібної моторики у дітей різного віку.
арантин триває, а ми розпочинаємо другий тиждень онлайн зустрічей з фахівцями Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю. Кожного дня вас дорогі учасники та гості сторінки наша команда буде створювати цікаві та корисні відео заняття для дітей та дорослих. І сьогодні ми підготували комплекс вправ з ерготерапії завдяки яким ви легко зможете проводити заняття з дітьми вдома. Термін «ерготерапія» в перекладі означає «лікування дією». Це реабілітація, що базується на розвитку, відновленні й підтримці функціональних можливостей людини, які необхідні для виконання значущих для неї дій. Заняття з ерготерапії можуть виглядати не так, я ви звикли. Робота з дітьми найбільше зосереджена навколо гри та навчання. А до роботи залучається не лише дитина, а й сім’я, фахівець, вчитель та інші люди, які є частиною її життя. Цей метод терапії добре зарекомендував себе для реабілітації дітей із ДЦП, синдромом Дауна, аутизмом, затримкою психомоторного розвитку і іншими захворюваннями. Заняття з ерготерапії використовуються в педіатрії, геріатрії та психіатрії.

Лікувальна фізкультура — це цілий комплекс різноманітних вправ, які проводяться з лікувально-профілактичною метою при хворобах опорно-рухового апарату, нервової системи та внутрішніх органів. Відмінною рисою ЛФК для дітей є багато ігрових вправ. Програма занять з лікувальної фізкультури підбирається фахівцями Київського міського центру реабілітації для дітей з інвалідність виходячи з віку дитини, рівня його розвитку, специфіки психіки і моторики. Завдяки систематичним заняттям ЛФК у дитини формується вірна постава, суглоби стають більш рухливими, збільшується витривалість і сила, розвиваються вольові якості, організм зміцнюється й гартується.

Всупереч думці більшості, ЛФК для дітей — це комплекс заходів, спрямований не тільки на лікування, але і на профілактику різних захворювань. Правильно підібрана гімнастика сприяє зміцненню опорно-рухового апарату, дихальної, серцево-судинної та інших систем організму. Перевагою лікувальної фізкультури є можливість її застосування не тільки в спеціалізованих медичних центрах, а й у домашніх умовах. Тренуйтеся з фахівцями Київського міського центру реабілітації для дітей з інвалідінстю, слідкуйте за нашими новинами та будьте здорові !
Лікувальну фізкультуру (ЛФК) призначають всім дітям для попередження плоскостопості. Така гімнастика забезпечує виправлення деформацій та зміцнює м’язи ніг, підвищує загальну фізичну витривалість. ЛФК також допомагає поліпшити кровообіг, стимулює роботу суглобів, знімає запалення і зменшує болісні відчуття. М’язи дитини не настільки сформовані, щоб витримувати великі навантаження, тому вони потребують тренування. Для цього фахівці Київського міського центру реабілітації для дітей з інвалідністю пропонують вам комплекс вправ, який спрямований на тренування м’язів стоп, а також малогомілкових і великогомілкових м’язів.
Дорогі учасники та гості нашої сторінки! Команда фахівців Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю підготувала для вас серію корисних і веселих відео тренувань для дітей під час карантину. В час коли діти багато перебувають вдома, енергія накопичується і не завжди є куди її дівати, але ми знайшли вихід. У наших коротких випусках спеціалісти та маленькі помічники Центру покажуть, як справжнім непосидам можна розім’ятися і повеселитися одночасно. У роликах зібрані легкі та корисні вправи, які в розважальній формі допоможуть дитині підтримати гарну фізичну форму, та весело провести час. Вправи можливо робити всією сім’єю! Нагадуємо, щоб отримати консультацію від наших фахівців не виходячи з дому, необхідно просто заповнити онлайн форму на сайті http://dytyna.org.ua/onlajn-zapis-na-konsultac%d1%96yu/, а ми в свою чергу в найкоротші строки надамо відповідь на ваші питання за телефоном!
А ми продовжуємо заряджати Вас позитивними емоціями, та сподіваємося, що наші відео заняття посприяють підтримці гарної фізичної форми як дітей так і дорослих на час карантину. І сьогодні для Вас новий відео комплекс корисних та веселих вправ від фахівців Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю за участю нашого маленького помічника.
Продовжуємо підтримувати гарну фізичну форму під час карантину. І сьогодні для Вас веселий комплекс вправ від наших фахівців у виконанні маленької феї Центру. Тренуйтеся з нами та надсилайте домашні відео своїх тренувань на адресу Центру info@dytyna.kiev.ua


Кожній дитині для розвитку та доброго самопочуття потрібно щодня понад годину фізичних навантажень. З огляду на карантин, фізичні вправи ще потрібніші – як дітям, так і дорослим.
Фахівці київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю продовжують свої онлайн заняття і сьогодні для Вас любі наші комплекс вправ для всього тіла, який розвиває гнучкість і рухливість. Витрачаючи всього 15 хвилин свого часу на день ви з легкістю зможете розтягнути та активізувати роботу ослаблених м’язів, покращити поставу та в цілому зміцнити загальний стан організму як дітей так і дорослих
наповнивши його корисними справами та цікавими заняттями.

Фізичні вправи необхідні всім і дорослим, і дітям, а виконання їх гуртом це ще й весело. Спеціалісти Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю підготували для вас добірку легких та корисних вправ для сімейних тренувань, для покращення фізичної форми та зміцнення емоційного контакту між батьками та малечею.
Уміння дитини сконцентрувати свою увагу на об’єкті, явищі чи завданні– це дуже важлива складова розвитку його уважності й усвідомленості в цілому. Вона вкрай значуща для успіху дитини в навчанні і подальшому розвитку. Фахівці Київського міського центру реабілітації дітей з інвалідністю діляться з Вами своїми практиками, для розвитку концентрації та зосередженості, в ефективності яких ми переконалися на власному досвіді роботи з вихованцями нашого Центру.
моційний зв’язок між батьками й дитиною – ключ до довірливих, сповнених любові взаємин. Прихильність дитини до батьків – це не даність, а результат тривалого процесу. Діти, котрі встановили сильний емоційний зв’язок із батьками, мають вищі самооцінку й успішність у школі, краще ладнають із людьми й управляють стресом. Фахівці Київського міського центру реабілітації для дітей з інвалідністю пропонують Вам легкі та веселі вправи які допоможуть зміцнити взаємозв’язок між Вами та вашою дитиною, а також допоможуть залишатися в гарній фізичній формі під час карантину
Содержимое аккордеона